O nás

Příběh našeho vinařství

 

Ahoj, jmenuju se Víťa a rád bych vám představil naše drobné vinařství, jenž se nachází v nádherném kraji pod Palavou. V regionu, který je plný vinohradů, sadů, sklepů a také nádherných krojů. Velmi si vážím, že mám to štěstí bydlet v této krásné krajině a zažívat zde každodenní radosti, ale také starosti.

Výroba vína a pěstování révy vinné má v naší rodině dlouholetou tradici. Ale mě samotného přivedla k tomuto řemeslu vlastně náhoda. Děda totiž jednou těsně po vinobraní onemocněl a někdo za něho musel ve sklepě zaskočit. Byl jsem to právě já. Pamatuju si, že se mi do toho tmavého a vlhkého sklepa vůbec nechtělo. Navíc jsem tenkrát nevěděl vůbec nic o výrobě vína, ale cítil jsem, že to musím udělat. A co se nestalo, ta mokrá a namáhavá práce ve sklepě mě hned dostala. Začal jsem tam chodit čím dál častěji a dychtil jsem po nových vědomostech a zkušenostech s vínem.

Přibližně ve stejné době mě kamarádi přemluvili, abych šel s nimi na hody. Kroj, tradice, zábava, prostě všechno, co k pravým hodům patří nás náramně bavilo. Časem jsme začali organizvat také jiné zajímavé akce, které jsou často spojeny s koštováním vína. Při organizování akcí jsem si uvědomil, že mám radost z toho, když jsou lidé na našich akcích spokojení, ochutnají dobré víno a poznají naše tradice.

 Prvně jsem začal vyrábět víno společně s dědou, který mi postupně ukázal, jak to ve sklepě chodí. A postupem času jsem ho začal vyrábět sám. Většina z toho se rozdala známým popř. jsme ho vypili při různých oslavách. A právě na jedné oslavě moje víno zachutnalo natolik, že jsme si s mým strýcem Mirkem Nevědělem začali pohrávat s myšlenkou založení vlastního vinařství.
Nebylo to jednoduché a na cestě za vlastním vinařstvím nás čekalo mnoho překážek. Všechno bylo na knop, ale hrozny ročníku 2013 už jsme zprácovali v rekonstruovaném sklepě (v tom původním po dědovi) v Šakvicích. Byla to velká změna – nerezové nádoby, nový filtr, číření vín, které jsem před tím nepotřeboval. S odsupem času můžu říct, že jsme to zvládli!

S vinařstvím totiž pomohla celá rodina a nyní tomu není jinak. Každý přiloží ruku k dílu když je potřeba.

My jsme velmi rádi, že Vám můžeme nabízet naše vlastní, originální a poctivá vína.

Tak neváhejte a přijďte je ochutnat!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení