O nás

Příběh našeho vinařství

 

Ahoj, jmenuju se Víťa a rád bych vám představil naše drobné vinařství, jenž se nachází v nádherném kraji pod Palavou. V regionu, který je plný vinohradů, sadů, sklepů a také nádherných krojů. Velmi si vážím, že mám to štěstí bydlet v této krásné krajině a zažívat zde každodenní radosti, ale také starosti.

Výroba vína a pěstování révy vinné má v naší rodině dlouholetou tradici. Ale mě samotného přivedla k tomuto řemeslu vlastně náhoda. Děda totiž jednou těsně po vinobraní onemocněl a někdo za něho musel ve sklepě zaskočit. Byl jsem to právě já. Pamatuju si, že se mi do toho tmavého a vlhkého sklepa vůbec nechtělo. Navíc jsem tenkrát nevěděl vůbec nic o výrobě vína, ale cítil jsem, že to musím udělat. A co se nestalo, ta mokrá a namáhavá práce ve sklepě mě hned dostala. Začal jsem tam chodit čím dál častěji a dychtil jsem po nových vědomostech a zkušenostech s vínem.

Přibližně ve stejné době mě kamarádi přemluvili, abych šel s nimi na hody. Kroj, tradice, zábava, prostě všechno, co k pravým hodům patří nás náramně bavilo. Časem jsme začali organizvat také jiné zajímavé akce, které jsou často spojeny s koštováním vína. Při organizování akcí jsem si uvědomil, že mám radost z toho, když jsou lidé na našich akcích spokojení, ochutnají dobré víno a poznají naše tradice.

 Prvně jsem začal vyrábět víno společně s dědou, který mi postupně ukázal, jak to ve sklepě chodí. A postupem času jsem ho začal vyrábět sám. Většina z toho se rozdala známým popř. jsme ho vypili při různých oslavách. A právě na jedné oslavě moje víno zachutnalo natolik, že jsme si s mým strýcem Mirkem Nevědělem začali pohrávat s myšlenkou založení vlastního vinařství.
Nebylo to jednoduché a na cestě za vlastním vinařstvím nás čekalo mnoho překážek. Všechno bylo na knop, ale hrozny ročníku 2013 už jsme zprácovali v rekonstruovaném sklepě (v tom původním po dědovi) v Šakvicích. Byla to velká změna – nerezové nádoby, nový filtr, číření vín, které jsem před tím nepotřeboval. S odsupem času můžu říct, že jsme to zvládli!

S vinařstvím totiž pomohla celá rodina a nyní tomu není jinak. Každý přiloží ruku k dílu když je potřeba.

My jsme velmi rádi, že Vám můžeme nabízet naše vlastní, originální a poctivá vína.

Tak neváhejte a přijďte je ochutnat!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.